Круглий стіл на базі КУ «Татарбунарський інклюзивно-ресурсний центр»
28 березня був насичений день для учасників зустрічі на базі КУ «Татарбунарський інклюзивно-ресурсний центр». До нас завітали гості з м. Одеса з дуже цікавою та корисною інформацією.
Привітав присутніх заступник голови Татарбунарської районної державної адміністрації Чебан Геннадій Анатолійович, який коротко ознайомив з історією створення Татарбунарського ІРЦ та зазначив, що запрошені фахівці допоможуть зробити його функціонування дієвим.
Зустріч проходила в два етапи. На засіданні круглого столу учасники обговорили особливості переходу дитини з програми раннього втручання до інклюзивного середовища. Завідувачка Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Орленко Ірина Миколаївна розповіла про філософію інклюзії директорам, методистам, вихователям, логопедам, психологам закладів дошкільної освіти; представникам громадських об’єднань та структурних підрозділів районної державної адміністрації, закладів охорони здоров’я. Керівник центру раннього втручання м. Одеса, кандидат психологічних наук Кривоногова Оксана Валеріївна інформувала про саму послугу раннього втручання: як працює послуга, навіщо вона потрібна і яка роль батьків в ранньому втручанні. Фізичний терапевт відділення раннього втручання м. Одеса Людмила Сергіївна Вдовенко на прикладі одного зі своїх вихованців, продемонструвала всім за допомогою психологічного експерименту, що і як чує дитина, яка має гіперчутливий слух. Більшість не могли зрозуміти, що трапилось, а наприкінці експерименту погодились, що виникло бажання, щоб вимкнули швидше відео або зробили звук тихіше, деяким хотілось взагалі вийти. Завершила перший етап зустрічі своїм виступом Шульга Ірина Олександрівна, голова ГО «Особливі діти», регіональний представник платформи «Батьки за раннє втручання в Україні», та розповіла про однойменний форум.
Після перерви відбувся семінар на тему «Інклюзивне навчання в дошкільних установах» з батьками дітей з особливими освітніми потребами. На семінарі були присутні не лише батьки, але й дідусі, бабусі, тітки − всі ті, у кого є в родині такі дітки. Ми за допомогою досвідчених фахівців змогли донести рідним особливих дітей, що вони не самі в цьому місті. Директор КУ «Татарбунарський інклюзивно-ресурсний центр» коротко розповіла про мету і предмет діяльності центру. Сповненні ентузіазму і натхнення заради своїх чад батьки обговорювали можливі колективні зустрічі дітей і батьків на базі інклюзивно-ресурсного центру. Їх ініціативу підтримали працівники ІРЦ та активіст серед батьків форуму «Батьки за раннє втручання в Україні», представник ініціативної групи батьків Наталя Левченко.
Зустріч стала корисною і для працівників Татарбунарського ІРЦ, і для запрошених мешканців нашого міста в цілому. Велика подяка спікерам, учасникам, гостям заходу. Ми раді, що є однодумці, готові до співпраці.