A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти
Татарбунарської міської ради

У Татарбунарському інклюзивно-ресурсному центрі діти проходитимуть реабілітацію граючись!

Дата: 24.06.2020 09:29
Кількість переглядів: 256

Фундація Влади Брусіловської за сприяння Оксани Углік, начальника відділу корекційної освіти, соціальної роботи та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, подарувала Татарбунарському інклюзивно-ресурсному центру дизайнерський реабілітаційний інструмент BUBA.Matrix. Ним можна гратися, лікуватися та користуватися, як схованкою.

Фото без опису

“Добре продумане лікарняне середовище максимізує ефективність медичної допомоги та підвищує добробут пацієнтів та персоналу лікарні”, стверджує ВОЗ.

Вже 3 роки в Україні діє благодійний проєкт CUBA BUBA. В рамках проєкту створюються комфортні компактні осередки для дозвілля і розвитку у дитячих лікарнях та реабілітаційних центрах. CUBA BUBA об’єднує сучасних українських дизайнерів, меценатів та лікарів, щоб створити емоційно комфортну атмосферу у державних лікарнях.

Фото без опису

Із 22 червня 2020 року кращу розробку команди, інтерактивний арт-об'єкт BUBA.Matrix, використовують і у Татарбунарському інклюзивно-ресурсному центрі (місто Татарбунари, вулиця Барінова, 10).

Що потрібно знати про BUBA.Matrix?

З 2017 року благодійний проєкт CUBA BUBA створює для дітей вільний від лікарняних обмежень простір. Конструкції CUBA BUBA нагадують казкові будиночки зі своєю атмосферою та ігровими пропозиціями. Розмір всіх конструкцій універсальний — 2,4х1,7х2,3 м.

Фото без опису

BUBA.Matrix – одна із п’яти і найбільш запитана модель проєкту. Конструкцію було відзначено на всеукраїнському дизайн-конкурсі “Интерьер года 2017”, також модуль представляв Україну на Dutch Design Week 2018, найбільшій дизайн-події Європи.

Татарбунарський інклюзивно-реабілітаційний центр став 4-м, у якому використовуватимуть BUBA.Matrix для реабілітації малечі. Модуль вже встановлено у Дніпрі, Києві та Новій Водолазі (Харківська область).

Як лікуватися за допомогою отворів та різнокольорових канатів?

Вікові обмеження при використанні BUBA.Matrix відсутні, головна умова — нагляд дорослих. Такий формат сприяє груповій активності, розвиває моторику та мовлення, а також розвиває розумову діяльність.

Фото без опису

Автори проекту – українські архітектори Катерина та Валерій Кузнєцови, володарі премій Red Dot Design Award та iF Design. За їх задумом, конструкція має виконати наступні функції: допомогти дітям забути про страх та напруження перед корекційними заняттями, стати майданчиком для творчості та комунікації, а також — і найважливіше! — перетворитися на корисний інструмент для психологів та реабілітологів.

BUBA.Matrix являє собою величезне полотно для малювання канатами, які зберігаються у шафі-лавці, що всередині модуля. Також конструкція дозволяє проводити психотерапевтичні сесії, оскільки є закритою та безпечною з усіх сторін. Після занять діти мають змогу релаксувати всередині зашнурувавши вхід, таким чином створивши власний безпечний простір.

Фото без опису

Психологиня Дніпровської міської дитячої клінічної лікарні №5 Ольга Гривко, яка першою мала можливість працювати з модулем, розробила унікальний методичний посібник. Посібник включає 22 вправи та теоретичну частину. Це дозволить фахівцям з усієї України розширити та покращити свої знання у реабілітації малечі, яка має особливі освітні потреби.

Одночасно конструкцією можуть користуватися до 15 осіб!

Фото з презентації BUBA.Matrix в Татарбунарах. Авторка фото — Альона Тішина.


« повернутися

Вхід для адміністратора