Семінар-квест у Базар’янській школі
15 березня 2019 року в КЗ «Базар’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів» відбувся семінар-методичний квест вчителів української мови та літератури й заступників директорів шкіл з виховної роботи за спільною темою «Формування випускника шляхом національно-патріотичного виховання та інтерактивної взаємодії на засадах педагогіки партнерства».
Гостинно зустріла колег з району адміністрація закладу освіти, організувавши закодовану екскурсію школою: щоб рухатися далі, вчителі повинні були за допомогою смартфонів просканувати QR-коди та відгадати зашифровану в них загадку.
Перше слово, як і годиться, було надане наймолодшим учням, які радо поділилися враженнями про навчання в Новій українській школі. Лосєва Лідія Михайлівна, заступник з навчально-виховної роботи, презентувала діяльність методичного кабінету та віртуальної вчительської, до якої педагоги закладу потрапляють через QR-коди. Гресь Єфросинія Степанівна, вчитель історії, розповіла про шкільний музей ім. Т.Г.Шевченка.
Урок з української мови у 6 класі в стилі маршмелоу не залишив байдужим жодного з присутніх філологів. Асютенко Антоніна Іванівна, вчитель та заступник директора з навчально-виховної роботи, дуже вдало зуміла представити діяльність як учителя, так і учнів, демонструючи використання різноманітних форм та методів. Це і мотиватори проти страху для учнів, які вони називають бамбуликами (та ще й цукерка на парті); складання тематичних пазлів; кроссенс – для визначення соціокультурної лінії уроку; асоціативний кущ; хмара тегів − вибірковий диктант, фізкультхвилинка «Парасолька»; цифровий диктант; буктрейлер із завданням; творче завдання (скласти речення, дописати твір); тести; метод «Капуста» − рефлексія; домашнє завдання за QR- кодами, метод «Фішбоун».
Патріотичне виховання в контексті загальновиховного процесу школи на високому рівні презентувала заступник директора з виховної роботи Волощук Ірина Миколаївна, організувавши в рамках методичного квесту проведення ділової гри-тренінгу, в ході якої заступники з ВР розглянули значення національних символів, обговорили пріоритети патріотичного виховання та формування ціннісних орієнтирів учнів у сучасних умовах держави, імідж сучасного українця у світі та створили образ випускника-патріота. Також Ірина Миколаївна ознайомила присутніх з використанням віртуальної Padlet дошки для спільної роботи у виховній діяльності закладу.
Антоніна Іванівна та Ірина Миколаївна провели зворушливий спільний виховний захід, присвячений історії рідного села Базар’янка, зв’язку між поколіннями, рідній мові та Україні.
У талановитих педагогів не може не бути не талановитих учнів. І педагоги, і діти продемонстрували свої знання, вдале використання можливостей ІКТ та вміння працювати в команді, взаємодіяти на засадах педагогіки партнерства.
Підсумовуючи зустріч, гості навчального закладу дали найвищу оцінку відвіданому семінару.