Переможець конкурсу «Учитель року-2019» на Одещині – наш …
Саме ця новина швидко поширилась у районі та й розлетілась в області після нещодавнього обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» в Одесі.
На цей статусний конкурс державного значення ми відправили Паладій Марію Георгіївну, вчителя географії Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст., - переможця районного конкурсу «Учитель року», який виявився для неї стартовим майданчиком для подальшого успішного сходження на педагогічний олімп Одещини. Отримавши перемогу і титул учителя року серед усіх учасників обласного конкурсу, Марія Георгіївна представлятиме освітян Одещини вже на всеукраїнському конкурсі в Києві.
Тож звідки в цій тендітній, миловидій і ніжній учительки той дух непоборний, що долає труднощі, спонукає до ламки стереотипів і консерватизму і, врешті-решт, приводить до жаданної перемоги?
Відповідь проста та очевидна.
Це – перемога задля дітей, які завше очікують від учителя на кожному уроці якогось дива й цікавинки. І це диво з успіхом дарує дітям Марія Георгіївна. Це – перемога задля себе, щоб упевнитись в правильності обраного шляху, яким крокує ця творча креативна вчителька вже понад 20 років. Це – перемога, яка допоможе багатьом її колегам по-новому, по-сучасному переосмислити сьогоднішню місію вчителя як наставника і старшого друга дітвори.
Без усіляких прикрас і самозакоханості Паладій Марія Георгіївна зізнається: «Я люблю різних учнів: слухняних і непокірних, тихих і говірких, активних і замкнених… Адже всі вони – діти. Плекати дитинство, вчити дитину жити й бути людиною – ось що головне».
І діти, учні Марії Георгіївні, відповідають їй тим же. А ще – вважають її, за їх словами, «найкрутішим», «найсучаснішим» учителем, який майстерно володіє інформаційними й мультимедійними технологіями та використовує їх на уроках географії. І вчитель, і діти мандрують у далекі світи та країни, заглиблюються у земні надра або сягають космічних висот, відстежують динаміку економічних і соціальних процесів завдяки умінням користуватися пізнавальними сервісами Googl, завдяки навичкам роботи з комп’ютерами, ноутбуками, мультимедійною дошкою, а також звичайними смартфонами, які виконують роль і підручника, і щоденника для учнів 8-11 класів.
Уміло спрямовуючи й супроводжуючи своїх учнів у використанні Інтернет-ресурсів для отримання повної й актуальної інформації майже з усіх тем курсу географії, підготовки учнівських проектів, Марія Георгіївна, як справжній педагог-майстер і тонкий психолог, також усвідомлює, що найціннішу життєву інформацію й навички діти отримують у спілкуванні з живою природою й оточуючим середовищем. Тому мандрівки та екскурсії по рідному краю і за його межами, спостереження за природними явищами, квести, географічні ігри, практичні роботи на лоні природи – невід'ємна складова її педагогічної системи …
«Щоб мати право вчити інших, потрібно постійно вчитися самому», - цей афоризм видатного педагога К.Д. Ушинського є педагогічним кредо Паладій Марії Георгіївни. Вона глибоко усвідомлює просту істину: новий час, нові учні, Нова українська школа потребують нового вчителя з інноваційним типом мислення. Тому не дивно, що вона отримала сертифікати й посвідчення більшості цьогочасних дистанційних курсів, організованих Міністерством освіти і науки України, Національною академією педнаук, Інститутом модернізації змісту освіти…
Немає меж для вдосконалення – це саме про вас, Маріє Георгіївно! Ми щиросердечно вітаємо Вас із перемогою в обласному конкурсі «Учитель року – 2019» і зичимо здоров'я, сил і натхнення для майбутніх перемог! Завжди залишайтеся такою ж чарівною, людяною, енергійною, життєрадісною і креативною. Бо Ви – одна із педагогів-творців, що плекають майбутнє України, розбудовують Нову українську школу.
О.В.Вихристюк, начальник відділу освіти Татарбунарської РДА,
А.А.Витовтова, завідувач районного методичного кабінету