Семінар завучів у Школі успіху…
29 жовтня 2019 року в КЗ "Дивізійська ЗОШ І-ІІІ ступенів" відбувся семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти району за інноваційною формою – методичний коворкінг в режимі відкритих студій районного технологічного парку із інновацій в управлінській діяльності.
У фойє школи гостинно, креативно та яскраво привітала шкільна родина учасників семінару в першій локації «Шкільна держава успіху».
Присутні ознайомилися з досвідом роботи адміністрації освітнього закладу щодо визначення пріоритетів і планування роботи з реалізації колективної науково-методичної проблемної теми в усіх структурних підрозділах, самопроєктування вчителями власної діяльності, апробацією розроблених моделей з реалізації проблемної теми.
Здивувала та приємно вразила гостей локація «Українська господа».
Презентаційний месендж у локації «Будівельний освітній методичний майданчик» здивував усіх учасників семінару. Витовтова Альбіна Андріївна, завідувачка райметодкабінету, професійно ознайомила з маркетингом освітніх послуг шкільного методичного кабінету в умовах реформування сучасної освіти; Колесник Лілія Федорівна, директор школи, на прикладі свого закладу показала надання якісних освітніх послуг в умовах реформування Нової української школи; Дроботенко Ольга Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, поділилася досвідом роботи щодо ефективної діяльності всіх учасників навчально-виховного процесу.
У просторі Нової української школи показали інтеграцію навчальних предметів як засіб формування у молодших школярів цілісності сприйняття навколишнього світу Проноза Ельвіра Олегівна, вчитель 1 класу, Шульга Світлана Петрівна, вчитель мистецтва, професійно продемонстували інтегроване заняття «Капітошка», на якому показали активні й інтерактивні форми проведення ранкових зустрічей. Рекс Галина Іванівна, вчитель 1 класу, Кушніренко Вікторія Терентіївна, учитель-логопед, цікаво, пізнавально та незвичайно провели інтегрований урок з навчання грамоти та логопедичне заняття щодо реалізації компетентнісно-інтеграційного підходу у процесі викладання навчальних предметів Нової української школи. Першокласники вивчали нову букву «ер» та вправлялися у правильній вимові звука [р]. Завершальним етапом у цій локації був педагогічний брейнстормінг – засідання шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів, під час якого Шабанєвич Валентина Федорівна вдало висвітлила принципи класифікації інтегрованих уроків, практичні поради щодо їх проведення в умовах реформування сучасної освіти, залучила всіх учасників до творчої співпраці.
У локації з наступності розвитку мовленнєвих компетентностей учнів 5, 11 класів під час викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу: від перехідної ланки до простору випускника та історична доля народу в контексті сучасності Гордієнко Людмила Георгіївна, вчитель християнської етики, майстерно продемонструвала інноваційні форми та методи роботи щодо розвитку усного мовлення учнів на основі християнсько-етичного виховання та на прикладі трагічної сторінки українського народу – голодомору 1933 року. З метою підготовки учнів 11 класу до написання власного висловлювання з української мови та листа з англійської мови в зовнішньому незалежному оцінюванні вчителі української мови та літератури Кугут Ольга В’ячеславівна й англійської мови Желєзняк Людмила Дмитрівна залучили дітей до творчої співпраці.
У локації природничо-математичного циклу педагоги: Літвінова Анфіса Григорівна, Пономаренко Людмила Валентинівна, Дроботенко Ольга Миколаївна ефективно впроваджували компетентнісно-діяльнісний підхід у викладанні предметів у контексті нової парадигми освіти. З метою розвитку практичних знань учнів в умовах інтеграції предметів учитель біології Літвінова Анфіса Григорівна презентувала відеокаст проєкту «Опале листя: користь чи шкода». Керівник шкільного методоб’єднання Пономаренко Людмила Валентинівна долучила всіх учасників до засідання інноваційного майданчика «Моделювання компетентностей в освітньому просторі».
В актовій залі школи відбувся виховний захід «Гарбузовий Fest», який продемонстрував тісну партнерську взаємодію всіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, батьків, учителів, громадськості.
Заступники директорів закладів загальної середньої освіти відзначили високу підготовку та проведення методичного заходу та висловили щирі слова подяки всьому педагогічному колективу.
Людмила Жулавська, методист райметодкабінету відділу освіти