Мала академія наук України на Татарбунарщині
На базі Будинку дитячої та юнацької творчості 7 грудня 2018 року відбувся очний тур районного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України Татарбунарського районного наукового товариства учнів.
53 школяра разом з керівниками вже вдруге в цьому навчальному році зустрілися в актовому залі БДЮТ, цього разу для презентації власних досліджень. Після привітання учні та педагоги розійшлися по кабінетах, де протягом кількох годин працювали в наукових відділеннях.
На конкурс було представлено 62 роботи з усіх закладів загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів району. Деякі учні презентували по дві, а то й більше робіт у різних наукових секціях.
Виступи заслуховували журі в таких наукових відділеннях, як «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство, мовознавство» (секції української літератури, фольклористики, літературної творчості, зарубіжної літератури, мистецтвознавства, англійської мови, української мови); «Історія, філософія та суспільствознавство» (секції історії України, всесвітньої історії, історичного краєзнавства, теології, релігієзнавства та історії релігії, правознавства); «Математика, економіка, фізика та астрономія» (секції математики, експериментальної фізики, мікроекономіки та макроекономіки,теоретичної фізики); «Хімія та біологія, науки про Землю, екологія та аграрні науки» (секції загальної біології, медицини, географії та ландшафтознавства, гідрології, хімії, психології, екології, ботаніки та зоології).
Звичайно, хвилювалися і діти, і керівники робіт. Та найважче було «манівським першачкам», тим, хто вперше презентував науково-дослідницьку роботу. Але в обмін за своє невгамовне хвилювання вони отримали вагомий досвід. Цікаво було спостерігати й за цьогорічними випускниками: зібраними, обізнаними, впевненими, досвідченими і такими вже дорослими.
Кожен з м?нівців у ході написання та представлення дослідницьких робіт зробив свій маленький внесок у розвиток науки в певній галузі, і, перш за все, виконав поставлені перед собою завдання. Не зійшов з дистанції, а впевнено крокував до завершення розпочатого. Адже досягнення мети в юному віці – це 50% успіхів у дорослому житті.
За рішенням журі для участі в заочному турі обласного етапу конкурсу-захисту МАН було представлено 25 робіт. Хочеться, щоб на очний тур були запрошені всі автори наукових досліджень. Тож побажаємо нашим юним науковцям участі в подальших етапах конкурсу, успіхів та наполегливої праці, бо, як кажуть у народі, кінець діло хвалить.
Оксана Климович,
методист РМК відділу освіти