Харчування та літне оздоровлення в ЗДО
25 травня 2021 року відбулася спільна нарада завідуючих, медичних працівників закладів дошкільної освіти за участю спеціалістів Татарбунарського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.. На нараді розглядалися питання організації якісного харчування, літнього оздоровлення.
Головний спеціаліст Татарбунарського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Ігнатенко А.В. детально зупинилася на нормативній базі щодо питання харчування в дитячому середовищі, а саме: дотримання санітарно-гігієнічних норм харчування, якості та зберіганні продуктів харчування, маркування продуктів, медичний огляд працівників харчоблоку, запровадження системи НАССР «Аналіз ризиків і критичні точки контролю».
Лікар загальної гігієни Климович К.В. зазначила, що здоров’я – одне з пріоритетів нашої держави. Наголосила на тому, що харчування дітей повинно бути безпечним, збалансованим та якісним.
Консультант КУ «Центр ПРПП» Сиротенко О.М. акцентувала увагу на забезпеченні належної підготовки закладів дошкільної освіти до організації літнього оздоровлення. Враховуючи складну епідемічну ситуацію, пов’язану з поширенням коронавірусної хвороби, у період організації та проведення літньої оздоровчої кампанії забезпечити безумовне дотримання постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 (зі змінами) «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів зь метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55.
Ольга Миколаївна зазначила, що роботу ЗДО у літній період необхідно спрямувати на організацію змістовної, різноманітної діяльності з метою оздоровлення дітей, забезпечення їх активного відпочинку, закріплення і розширення уявлень про навколишній світ.
Необхідно створити умови і забезпечити організацію різних видів діяльності дітей: ігрову, рухову, пізнавальну, мовленнєву, образотворчу, театралізовану, музичну, трудову. При цьому слід враховувати вік дітей, місце проведення та погодні умови.
При підведенні підсумків було відмічено, що сонце, повітря та вода особливо стають у нагоді влітку, але природні фактори можуть мати негативний вплив на дитячий організм, якщо ними зловживати, використовувати неправильно. Завдання дорослих – в повній мірі використати для зміцнення здоров’я і фізичного розвитку дітей переваги літнього періоду та запобігти можливій небезпеці. Це завдання успішно вирішується спільними зусиллями педагогічним, медичним, обслуговуючим персоналом та батьками.