Методичний марафон триває
27 жовтня 2023 року в Дельжилерському ліцеї продовжив свою роботу методичний марафон за темою «Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти».
Шкільна родина гостинно зустріла гостей заходу: заступників директорів з навчально-виховної роботи та шкільних бібліотекарів Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.
З вітальним словом до присутніх звернулася Світлана Іванівна Тодорова, директор ліцею, яка побажала усім плідної роботи та щирого спілкування.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Лілія Іванівна Кічук презентувала досвід роботи щодо підвищення професійної компетентності заступника директора з НВР в умовах сьогодення, розкрила нові аспекти методології досягнення успіху з метою формування соціальної, комунікативної та самоосвітньої компетентності, бажання самовдосконалюватись і досягати успіху.
Досвідом роботи з подолання освітніх втрат у закладі поділилася заступник директора з навчально-виховної роботи Татарбунарського ліцею Яна Леонідівна Іовчева.
Марія Георгіївна Паладій, директор КУ «Центр ПРПП», надала рекомендації щодо організації програм з надолуження освітніх втрат. Зазначила, що поступово втрачаємо розумовий потенціал нашої молоді, тому необхідно шукати шляхи для виправлення цієї ситуації. Саме тому зараз активно розробляються різні програми, які у перспективі допоможуть школярам засвоїти потрібні знання.
Бібліотека закладу, як елемент освітнього середовища, є невід’ємною частиною Нової української школи.
Як шкільна бібліотека закладу перетворилася на медіацентр - досвідом роботи поділилася Оксана Дмитрівна Дімова. Шкільні бібліотекарі завітали до медіацентру - не просто місця зберігання книг і отримання інформації, а простору для творчості, досліджень, відкриттів, презентацій, майданчику для спілкування, навчання і розвитку, який допомагає в реалізації основних компонентів Нової української школи. Комфортного осередку у відкритому просторі, де учні-читачі різного віку можуть вільно обирати та читати бажану літературу, слухати аудіокниги, переглядати навчальні матеріали.
Тетяна Михайлівна Пшененко, консультант Центру, зазначила, що медіацентр закладу – простір для освітніх можливостей кожного учня. У тісній співпраці шкільного бібліотекаря з адміністрацією закладу, педагогічним колективом, сприяє реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема умов для розвитку і самореалізації кожної особистості.
У виконанні Єлизавети Дімової, учениці 8 класу та вчителя музичного мистецтва Світлани Миколаївни Пєткової, прозвучала пісня «Думи мої, думи». Мелодійний спів зачарував присутніх.
У практичній частині семінару шкільні бібліотекарі взяли участь у квест-грі, з метою впровадження форм роботи з учнями-читачами у подальшій роботі.
У межах заходу та з нагоди відзначення Дня української писемності та мови учасники методичного марафону долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Дороги України».
Також присутні відвідали Центр корекції здоров’я: кабінети психолога, логопеда, сурдопедагога, лікувальної фізкультури, масажу та методичний кабінет, в яких створені комфортні, сприятливі умови для надання якісної, професійної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.
Підводячи підсумки методичного марафону, заступники директорів з навчально-виховної роботи та шкільні бібліотекарі дали високу оцінку діяльності адміністрації школи, педагогічному колективу, шкільному бібліотекарю, а на згадку отримали пам’ятні сувеніри.
Дякуємо за неймовірні враження, отримані під час зустрічі та пізнавальні, креативні ідеї.
Разом до ПЕРЕМОГИ!