Зимова методична сесія
16 січня 2020 року відбулося засідання районних методичних об'єднань класних керівників 1-11 класів, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, соціальних педагогів за темою: «Нові підходи в організації наскрізного навчально-виховного процесу в класному колективі: тьюторинг у діяльності класного керівника».
У всіх локаціях педагогам були створені умови для дослідження, збору інформації, презентації та розповсюдження власного досвіду в нестандартних формах, інноваційних підходах, міжпрофесійного спілкування.
Учасники методичного заходу мали змогу через QR-коди представити свої команди щодо нових ролей учителів Нової української школи: модератор, фасилітатор, ментор, тьютор, коуч; прийняти правила роботи групи, які були зашифровані в українських прислів’ях.
Активно долучилися вчителі до створення презентації «Тьюторинг у діяльності класного керівника», на основі матеріалу, підготовленого модераторами Жулавською Людмилою, Кубрак Анастасією, методистами райметодкабінету, Пахольчук Оленою, директором БДЮТ.
Вправа «Казковий вернісаж» дала змогу присутнім поринути у світ дитинства, активізувати образну пам'ять і творчу уяву, розвивати швидкість та гнучкість думки, вміння міркувати нестереотипно.
Цікаво, творчо, нестандартно пройшла ІІ частина – коло ідей: «Нові підходи в організації наскрізного навчально-виховного процесу в класному колективі», під час якої проводився мозковий штурм (робота з Інтернет-ресурсами), презентування власного досвіду роботи, створення асоціативного ряду до поняття «інновація», педагогічна гра «Лото» на закріплення опрацьованого матеріалу, тест «Готовність до здійснення інноваційної діяльності».
Під час рефлексії педагоги заповнили анкету, з’ясували чи справдилися їхні очікування, взяли участь у дебатах «Тьюторинг у Татарбунарському районі: міф чи реальність».
У ході практичної роботи всі педагоги дійшли висновку, що кожна дитина – унікальна особистість, цінність, яка має право на розкриття свого потенціалу й індивідуальну підтримку на цьому шляху, тому завдання кожного вчителя – допомогти учню побачити та зрозуміти індивідуальні особливості й навчити використовувати їх у будь-якій діяльності.
Слова вдячності відділ освіти висловлює керівникам комунальних закладів Усатенку Володимиру («Татарбунарська ЗОШ І-ІІІ ст. №1») та Пахольчук Олені «Татарбунарський районний будинок дитячої та юнацької творчості» за створені сприятливі умови для роботи локацій.